Posjet profesora Yamina našoj Školi

U utorak, 9. siječnja 2018. godine u 17,30 u školskoj knjižnici održano je predavanje svjetski poznatog znanstvenika, profesora Taisira Yamina ‘Inovacije u obrazovanju’. Na vrlo zanimljivom predavanju sudjelovalo je 50 roditelja i djelatnika Škole.  Sudionici su imali priliku čuti o identifikaciji darovitih te njihovom obrazovanju i odgoju.  Ravnateljica Krpan najavila je plan Škole za daljnji rad s darovitom djecom (identifikacija djece i edukacija učitelja) u suradnji s International Centar for Innovation in Education i profesorom Yaminom.

Više o profesoru Yaminu:

Profesor Yamin doktor je znanosti u Obrazovanju nadarenih i učenju potpomognuto računalima.  Dobitnik je akademskih nagrada i stipendija iz Jordana, Engleske i SAD-a, uključujući Fulbright nagradu (1996.), te stipendije British Council-a. 2013 godine primio je nagradu Canadian International Scholar te Harry Passow nagradu za vodstvo u obrazovanju nadarenih učenika.  Dio je nastavnog osoblja i međunarodnog istraživačkog tima na Université Paris Descartes.  Profesor Yamin je aktivan u području popularizacije znanosti, a napisao je 16 knjiga, veliki broj članaka, poglavlja u knjigama ​​i istraživačkih radova.

On je aktivan član impresivnog popisa akademskih institucija uključujući: British Educational Research Association (Bera), the European Council for High Ability (ECHA), Bahreina Association for the Gifted and Talented, Jordanian Association of Physicists, the National Committee for Gifted Education te je osnivač The Qatari Centre for the Gifted and Talented. Također je nacionalni kancelar i potpredsjednik Međunarodne udruge odgojitelja za mir u svijetu (IAEWP).  Bio je delegat Svjetskog vijeća za nadarenu djecu (WCGTC) desetak godina, a u ožujku 2009. godine, izabran je za predsjednika WCGTC na četiri godine.  Godine 2005. imenovan je za glavnog urednika međunarodnog časopisa u obrazovanju darovitih: "Gifted and Talented International".

objavio: Dolores Saršon   datum: 17. 1. 2018.