21. SAZIV MALOSTAROSLAVENSKE AKADEMIJE ”DR.ANTUN MAHNIĆ” KRK

Mala staroslavenska akademija ”Dr. Antun Mahnić” osmišljena je 1998. godine, a temelji se na primjeru dobre prakse u metodici povijesti dr. Ive Rendića Miočevića ”Učenik istražitelj prošlosti – novi smjer u nastavi povijesti”. Drugim riječima spoznaja o zavičajnoj povijesti i kulturnoj baštini otoka Krka istovremeno širi horizonte i omogućuje učeniku spoznati šire okruženje, kako dijela nacionalne, tako i dijela europske baštine.

Predstavnici OŠ”Milan Brozović” Kastav pod mentorstvom prof Željke Čačić bile su: Lucija Erstić, Elena Gržin, Ammina Keškić, Lucija Peršić i Ira Stjepanović. Učenice su se opredijelile za povijesnu i likovnu radionicu. Svi polaznici sudjelovali su u glagoljaškoj i glazbenoj radionici. Učenici su u četiri dana kroz niz kraćih predavanja, istraživački rad i terenski obilazak Grada i otoka Krka (Bašćanska Draga, Jurandvor i Baška) upoznavali kulturni i nacionalni identitet zavičaja.

Projekti svih radionica predstavljeni su zadnjeg dana rada Akademije na završnoj svečanoj priredbi. Svečanost je započela Večernjom na staroslavenskom jeziku u Crkvi Majke Božje od Zdravlja, nastavila se u Školi izložbom učeničkih radova i predstavljanjem rada radionica. Zatvaranjem 21. Saziva svi uzvanici i sudionici pozvani su i na 22. Saziv 2019. godine, koji bi trebao obilježiti djelo i rad Branka Fučića.

objavio: Administrator   datum: 5. 11. 2018.

« Studeni 2019 »