„STORI JEDNO DOBRO DELO“

Humanitarni projekt u znak sjećanja na Matiju Katalinića

„Stori jedno dobro delo“ projekt je Osnovne škole „Milan Brozović„ Kastav koji se ove godine održavao u periodu od 26. travnja do 3. svibnja 2019. godine. Projektom se željelo učiniti nova dobra djela i pomoći majci Matije Katalinića u organizaciji humanitarne priredbe. Škola je promovirala sam događaj putem izrade letka kojim je pozivala sve učenike te njihove najbliže da uveličaju priredbu. Isto tako škola je pomogla i na način da su učenice iz grupe Školarke u zajednici (Šuz-ice) i učenici Građanskog odgoja volontirali prikupljajući donacije za radnike „3. Maja“. Ostali učenici fotografirali su događaj i pisali o njemu. Na samom ulazu u dvoranu učenici su dijelili poticajne poruke svakome tko je došao.

Cijeli humanitarni projekt bio je ideja učenika i nastavnika škole koji su uz pomoć i vođenje socijalne pedagoginje Sunčice Frković, prof. Milene Obradović – Konjovode, prof. Dubravke Urode te prof. Aleksandre Vukelić doprinijeli projektu i slavlju života.

¸           Dana 30. travnja 2019. godine u 17,00 sati u sportskoj dvorani “Matija Katalinić“ Kastav održale su se humanitarne odbojkaške i košarkaške utakmice. Odbojkašku utakmicu igrali su nastavnici Osnovne škole „Milan Brozović“ Kastav protiv odbojkaške ekipe Osnovne škole „Milan Brozović“ Kastav. Rezultat je bio neriješen.

Košarkašku utakmicu igrali su KK „Kastav“ protiv KK „Škrljevo“, s pobjedom gostiju.

Cilj okupljanja bio je okupiti što više učenika i građana Kastva u zajedničkom činjenju dobra te su  za radnike „3. Maja“ prikupnjane higijenske potrepštine, hrana, poklon bonovi i slično.

Okupljanju je prisustvovao rock 'n' roll band „Kožne jakne“ te plesačice „Gym dance Croatia“.

U dvorani se okupio veliki broj ljudi kako bi u Matijino ime učinili još jedno dobro djelo. Svi okupljeni bili su u mogućnosti kupiti knjigu „Matija, svjedočanstvo jedne mame“  majke Matije Katalinića, Dijane Brnčić koja u njoj opisuje Matijinu borbu sa zloćudnom bolesti. Od svake prodane knjige 20 kuna donira se za oboljele.

Marta Borić, 8. a

objavio: Dolores Saršon   datum: 9. 5. 2019.