Izlet u Austriju i Njemačku

Od 9. do 11.svibnja 2018. učenici koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika, posjetili su Austriju i Njemačku. Trodnevni izlet i posjet znamenitostima i prirodnim ljepotama Austrije i jednim dijelom Njemačke, omogućile su učenicima stjecanje novih znanja, upoznavanje druge kulture, ali i nezaboravne trenutke veselja i druženja.

Prvi dan putovanja upoznali smo Salzburg posjetivši Mozartovu rodnu kuću, Salzburšku katedralu te utvrdu Hohensalzburg kao i niz drugih znamenitosti. Drugi dan bio je posvećen rudnicima soli i prirodnim ljepotama pitoresknih mjesta Hallein, Hallstatt i Bad Ischl, a zadnji dan smo se uputili u Njemačku (Bavarska) kako bismo se vozili brodom na prekrasnom ledenjačkom jezeru Königssee. Cijelim putem nas je pratilo lijepo vrijeme kao i dobro raspoloženje, a naši učenici su pokazali otvorenost i spremnost na nova iskustva  i putovanja.

objavio: Administrator   datum: 23. 5. 2018.