Glazbeni odjel pri OŠ "Milan Brozović" Kastav

Održan seminar "Početno glazbeno obrazovanje i priprema za osnovnu glazbenu školu"

U utorak, 06. veljače 2018. godine u 17.00 sati u prostorijama Glazbenog odjela održalo se predavanje profesorice Slavice Smljanić Marković na temu "Glazbeno obrazovanje učenika predškolske dobi i priprema za osnovnu glazbenu školu" za sve učitelje razredne nastave i sve odgajatelje našeg kastavskog vrtića.

Glazbeni odjel sada se može pohvaliti prvom međunarodnom suradnjom na solfeggističkom području rada. U posjet nam je došla profesorica solfeggia, gospođa Slavica Smiljanić Marković iz Beograda i održala vrlo zanimljivo predavanje o povezivanju glazbe i solfeggia sa svakim djetetom unutar njegovog predškolskog i osnovnoškolskog odgoja i obrazovanja. Ono što je pohvalno, a mene čini izuzetno sretnom je činjenica da je baš to glazbeno predavanje iz solfeggia spojilo i okupilo gotovo sve kastafske odgajatelje i učitelje razredne nastave koji su se na naš poziv odazvali u većem broju nego što smo uopće mogli zamisliti, a onda još i svi zajedno zapjevali. Ovim putem zahvaljujem se njima i svima bez kojih ova suradnja nebi bila ostvarena: u prvom redu našoj ravnateljici, pa zatim našoj administrativnoj službi, a na kraju i našoj dragoj kolegici, punoj znanja i iskustva kojeg uvijek jedva čeka podijeliti. Naime, ona je, bez rasprave, predomišljanja i okolišanja, sa velikim osmjehom na licu i nevjerojatnom energijom koja nikog nije ostavila ravnodušnim, od svih drugih, došla baš u naš grad.

objavio: Tajana Dukić   datum: 6. 2. 2018.