Radno vrijeme knjižnice

Ponedjeljak, četvrtak i petak od 8:00 do 14:00 sati.

Utorak i srijeda od 12:30 do 18:30 sati.

Kontakt e-mail: knjiznica.osmb@gmail.com

Web katalog knjižnice: https://os-kastav.zaki.com.hr

O NAMA

Knjižnica smo najstarije Osnovne škole u Primorsko-goranskoj županiji. Naša škola djeluje u Kastvu, mjestu koje je snažno obilježilo kulturno i povijesno te preporodno ozračje zapadnog dijela Primorja i Istre.
Otuda i posebnost knjižnice - dio fonda naših knjiga od kojih je najstarija ona koju je napisao JOANNIS NEPOMUCENI TROPPER: TRACTATUS DUO IN QUIBUS INPEDIMENTA MARTIMONI iz 1753. godine i predstavlja najstariju knjigu osnovnih škola ove županije. Uz nju imamo i niz drugih, više od stotinjak godina starih knjiga i časopise na latinskom, slovenskom, njemačkom i talijanskom jeziku.

Suvremeni fond knjižnice broji:
•  10 276 knjiga
•  28 naslova časopisa
•  215 komada AV građe

Knjižnica se zalaže za rad baziran na metodi istraživačkog učenja te za timski rad i zajedničko te multimedijsko učenje, omogućujući interdisciplinarne veze među predmetnim područjima i kreativno izražavanje učenika kroz ova područja rada: nastavni rad, izvannastavni i individualni rad s učenicima, kulturnu i društvenu djelatnost, suradnju s ustanovama u kulturi, unapređivanje odgojnog rada i nastave i stručno usavršavanje.
Njezin zadatak je odgajanje učenika, stjecanje kulture ponašanja, poticanje na toleranciju, mir, domoljublje, umjetnost, zaštitu i očuvanje okoliša, obiteljski život, ljubav..., a krajnji cilj je osposobiti učenike koristeći se svim izvorima znanja za sve oblike komunikacije: tekstom, sredstvima i s ljudima.