Program "Samo zdravo"

Ponosni smo da i ove školske godine imamo čast sudjelovanja u programu "Samo zdravo" sa našom gošćom Sandrom Kolonić (Gaia Nova). Program je namijenjen učenicima osmog razreda.

U svibnju su održane četiri radionice na kojima su učenici imali priliku saznati nešto novo te ponoviti već ono što znaju, a tiče se zdrave prehrane te zdravog načina života općenito. Gospođa Sandra razgovarala je sa našim učenicima o čimbenicima koji utječu na zdravlje te ih osvijestila o pravilnoj konzumaciji određenih namirnica. Imali su priliku vidjeti kako se može učiniti zdravi napitak te ga i isprobati. Također, na jednoj od radionica smo ugostili i stomatologinju Ninu Varljen Nikolić koja je učenicima objasnila sve o pravilnoj njezi zuba, higijeni usne šupljine te utjecaju prehrane na zdravlje zuba. Stomatologinja je našim učenicima podijelila i poklone koji će im svakako biti od koristi prilikom brige za zdravlje i higijenu usne šupljine.

Zahvaljujemo se na ovoj hvalevrijednoj inicijativi i prilici za sudjelovanju u programu "Samo zdravo"!

objavio: Administrator   datum: 21. 5. 2023.