"Uz čitanje riječi rastu 4"

1. aktivnost:

Učenici 4.c razreda su kroz aktivnost u projektu "Uz čitanje riječi rastu 4" osmislili i uglazbili razredni rap te snimili video o svojim vještinama ne bi li se prijavili na natječaj Konzuma "Mali veliki talenti".

Na poveznici se nalaze tekst i video:

2. aktivnost:

Učenici Gabrijel Klobučar, Vito Bukovac, Katarina Klarić, Dea Jušić, Ana Filičić i Leon Mišović sudjelovali su u natječaju u izražajnom čitanju Udruge Portić, "I ti možeš biti barba/teta pričalica".

3. aktivnost:

Učenici su se u velikom broju uključili u "ČA čitalnicu" - školsko natjecanje u čitanju na čakavskom jeziku.

4. aktivnost:

Učenici su pri obradi djela za cjelovito čitanje "Pipi Duga Čarapa" izradili i usmeno predstavili svoje plakate na jednu od tema po izboru: "Ja kao Pipi", "Pipina škola" ili "Recept protiv odrastanja". Plakati će biti izloženi u školskoj knjižnici.

5. aktivnost:

Učenici su pri obradi djela za cjelovito čitanje "Duh u močvari" izradili i usmeno predstavili tzv. "lektire iz vrećice".