Uspjeh učenika Mateja Čengije na 5. Državnom natjecanje u poznavanju prometnih propisa - PROMETNA UČILICA

Ministarstvo unutarnjih poslova i ove je godine za sve učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj organiziralo Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa na kojem su sudjelovali i učenici OŠ „Milan Brozović“ Kastav.

Državno natjecanje provedeno je od 1. listopada do 18. prosinca 2022. godine na web platformi Prometne učilice.

Matej Čengija učenik 2.a razreda, pod mentorstvom učiteljice Marice Jurić, osvojio je 4. mjesto na ovom natjecanju te je tom prigodom dobio pohvalnicu i nagrađen je majicom Prometne učilice.

Natjecanje je organizirano u okviru preventivno edukativnih programa te s ciljem poboljšanja ukupnog stanja prometne sigurnosti i smanjenja broja stradale djece i mladih u prometu. Državno natjecanje putem Prometne Učilice provedeno je u suradnji s Ministarstvom obrazovanja i tvrtkom Moj telekom d.o.o. iz Zagreba te uz podršku Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNET, a sufinancirano je sredstvima Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske.

Prometna učilica je web platforma namijenjena učenicima, roditeljima, učiteljima, nastavnicima i ravnateljima škola, djelatnicima MUP-a i svima drugima koji žele provjeriti ili unaprijediti svoje znanje o sigurnijem sudjelovanju i poželjnom ponašanju u prometu i kao takva preporučena je od MZO i MUP za poučavanje učenika. Sadržaji Prometne Učilice prilagođeni su svakom pojedinačnom uzrastu školske djece te su dostupni 365 dana u godini.

Čestitke Mateju Čengiji i svim natjecateljicama!

objavio: Administrator   datum: 5. 3. 2023.