Poziv za predbilježbe za upis u program produženog boravka u školskoj 2023./2024. godini

Predbilježbe za upis u program Produženog boravka za učenike 1., 2. i 3. razreda provest će se u utorak, 20.6.2023. od 15.00 do 19.00 sati u školskoj knjižnici.

Prilikom predbilježbe za upis roditelji ili skrbnici učenika prilažu:

1. Presliku osobne iskaznice ili uvjerenje o prebivalištu ( za učenika i roditelje ).
  2. Ispunjenu predbilježbu (obrazac se nalazi u prilogu ove obavijesti).
  3. Potvrdu HZMO – Elektronički zapis o radnopravnom statusu
  4. Dokument kojim se potvrđuje status samohranog roditelja ili status jednoroditeljske obitelji.
  5. Dokument kojim se potvrđuje smještaj učenika u udomiteljsku obitelj.
  6. Rodne listove ili uvjerenja o prebivalištu braće i sestara koji pohađaju redovnu školu.

Sukladno Članku 9. Odluke o organizaciji i načinu provedbe programa produženog boravka u osnovnim školama čiji je osnivač Primorsko-goranska županija (Službene novine PGŽ 17/22.) prednost pri uključivanju u produženi boravak imaju učenici čiji su roditelji zaposleni i s prebivalištem na području Grada Kastva.

Ako se za uključivanje u produženi boravak prijavi veći broj učenika, a škola zbog ograničenih financijskih, prostornih, kadrovskih i drugih organizacijskih uvjeta ne može povećati broj odgojno-obrazovnih skupina, prednost pri uključivanju u produženi boravak imaju učenici:

• samohranih zaposlenih roditelja,
  • zaposlenih roditelja u jednoroditeljskoj obitelji,
  • smješteni u udomiteljsku obitelj,
  • čiji brat ili sestra već pohađaju produženi boravak u toj školi.

Ukoliko veći broj učenika ispunjava kriterije iz prethodnog stavka, prednost imaju učenici iz obitelji s više djece koji pohađaju redovnu školu.

Mole se roditelji da dođu s ispunjenim obrascem predbilježbe.

Za postojeće korisnike usluga produženog boravka potrebno je da su podmirena sva prethodna dugovanja. Mole se roditelji koji nisu podmirili dugovanja da prilikom upisa dostave potvrdu da su dugovanja podmirena.

Obrazac za predbilježbe:
Obrazac_predbilježbe_za_upis_u_produženi_boravak.pdf

objavio: Administrator   datum: 13. 6. 2023.