eTwinning projekti

ZOO u gostima

eTwinning projekt Sigurnim korakom u školu 2

ZOO u gostima

- on line edukacija Tko je gladan?

Učenici 2.a razreda sudjelovali su u on line edukaciji ZOO Maksimir Tko je gladan?

Radionica se provela putem platforme zoom.us

Cilj edukacije: slušajući i promatrajući rad djelatnika Zoološkog vrta i upoznajući prehrambene potrebe nekih životinjskih vrsta razvijati pravilan stav prema vlastitoj prehrani i okolišu i razvijati interes za zanimanja vezana uz životinje.

Učenici su interaktivno sudjelovali unutar radionice. Upoznali su zanimanja u zološkom vrtu; timaritelj, nutricionist, veterinar i biolog. Upoznali su se s njihovim opisom posla unutar zološkog vrta.

Uz pomoć prezentacije i videa upoznali su se s prehranom životinja. Upoznali su životinje biljojede, mesojede i svejede. Vidjeli su dnevni i  tjedni jelovnik čimpanze, shvatili potrošnju hrane te ponovili piramidu pravilne prehrane.  Osim čimpanze, upoznali su prehrambene navike koale, termita, letipsa, morske iguane, medvjeda, vuka, majmuna, šišmiša. Zajedno su odigrali kviz znanja o zanimanjima.  Pred kraj edukacije upoznali su se s mliječnom zmijom Željkecom. Saznali su sve o  prehrani  i prilagodbi okolišu mliječne zmije. Imali su mogućnost postavljanja pitanja i saznati sve što ih muči i nisu znali o prehrani i prilagodbi životinja.

Daliborka Rotar

objavio: Daliborka Rotar   datum: 17. 3. 2021.